Wiedzą, jak zapobiegać pożarom

Data: 21-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wiedzą, jak zapobiegać pożarom

Na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie (gmina Miasteczko Krajeńskie) odbyły się eliminacje powiatowe do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Miasteczku Krajeńskim. Wydarzenie wsparły również Urząd Gminy i Powiat Pilski, a imprezie patronował starosta Eligiusz Komarowski.

Do zawodów przystąpiło 49 uczestników, reprezentujących trzy grupy wiekowe. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowały się Maria Kastner z Miasteczka Krajeńskiego (szkoły podstawowe), Adrianna Wylegała z Ujścia (szkoły gimnazjalne) i Marta Kamińska, także z Ujścia (szkoły ponadgimnazjalne).

Władze Powiatu reprezentował na podsumowaniu Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile, który powiedział: - Taki turniej to bardzo dobry pomysł. Jak wiadomo, profilaktyka jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą walki z żywiołem, dlatego świetnie, że młodzi ludzie mają ochotę brać udział w tego typu przedsięwzięciach. Na pewno konkurs wart jest kontynuacji.

Jak informuje Krzysztof Fojt, prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile, etap wojewódzki zaplanowano na 22 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie (powiat koniński).